Home / Kryesoret / Nis mbledhja e jashtëzakonshme e BDI-së

Nis mbledhja e jashtëzakonshme e BDI-së

Sapo ka nisur mbledhja e jashtëzakonshmee BDI-së pas dhunës së djeshme ne Kuvendin e Maqedonisë. Në këtë takim ishte edhe ministri i MPB-së, Agim Nuhiu i cili para pak çastes tha se ndjen përgjegjësi morale dhe do të jep dorëheqje nga posti i Ministrit.

Gjithashtu lideri i BDI-së, Ali Ahmeti  para mbledhje u shpreh se përë këtë situatë fajtorë është presidenti Ivanov.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *