Home / Lajme / Rajon / Nishani: Zgjedhjet do të mbahen më 18 qershor – (VIDEO)

Nishani: Zgjedhjet do të mbahen më 18 qershor – (VIDEO)

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka deklaruar nga Dropulli se palët politike me besimin dhe ndihmën në zot duhet të gjejnë zgjidhje, pasi ai ka dekratuar datën e zgjedhjeve.
I pyetur nga gazetarët se a do të ketë zgjedhje në 18 qershor, kreu i shtetit tha se ai e ka dekretuar datën. Ndërsa në lidhje me ngërçin politik, Nishani u shpreh.

Ndërkohë që PD ndodhet në ditën e 58 të protestës palët kanë hedhur hapin e parë për negociata. Mediat në Shqipëri raportojnë  se ditën e djeshme, dy negociatorët Taulant Balla dhe Oerd Bylykbashi kanë zhvilluar një takim.Ndërkohë po dje mazhoranca tha se do të kërkojë ndihmën e Partive Parlamentare Europiane për të negociuar mes pozitës dhe opozitës.

 

 

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *