Home / Lajme / Rajon / Nisma nuk i ka numrat për mocion mosbesimi (Video)

Nisma nuk i ka numrat për mocion mosbesimi (Video)

Nisma për Kosovën po vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për mocionin e votëbesimit. Fillimisht i duhen 40 nënshkrime, por ende nuk janë siguruar.

E nisur prej tre javësh iniciativa e Nismës për Kosovën për të kërkuar mocion mosbesimi ndaj qeverisë Mustafa akoma nuk është kompletuar.

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës, Vladete Bajrami, thotë se janë afër sigurimit të 40 nënshkrimeve të domosdoshme, por sipas saj, akoma janë duke diskutuar me deputetët në Kuvend.

“ne jemi në diskutim e sipër me secilin deputet dhe kemi arrit deri në atë pikë saqë po na duhet edhe pak kohë për me procedu tutje. Ju e dini që shumica e deputetëve nuk janë në Kosovë prandaj edhe me u thirr seancë e jashtëzakonshme nuk kemi mundësi pa i pas shumicën e deputetëve”, tha Bajrami për televizionin publik.

V.BAJRAMI by GazetaExpresscom

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *