Home / Lajme / Maqedoni / Nisma qytetare ‘Për Maqedoni të përbashkët’ edhe sonte mbajti marsh protestues

Nisma qytetare ‘Për Maqedoni të përbashkët’ edhe sonte mbajti marsh protestues

Nisma qytetare ‘Për Maqedoni të përbashkët’ sot mbajti marsh protestues para Qeverisë së Maqedonisë, afërsisht me dhjetëra protestues, një numër jo i konsiderueshëm krahasuar me protestat e ditëve tjera,

Ata sërish kanë kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare për dalje nga kriza, njofton AIM.

Protestuesit nga Qeveria, u drejtuan drejt selisë së OBRM-PDUKM-së, ndërsa përfunduan para Kuvendit.

Gjithashtu lexo

BESA me Çupin dhe LR-PDSH me Agollin do të garojnë në Dibër

Partitë politike bashkë me degët komunale po i bëjnë përgatitjet e fundit para zgjedhjeve lokale, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *