Home / Lajme / Kronika e zezë / Një djalë është lënduar rëndë nga goditija elektrike, është ngjitur në vagon të fotografohet

Një djalë është lënduar rëndë nga goditija elektrike, është ngjitur në vagon të fotografohet

Një djalosh 15 vjeçar mbrëmë në pjesën e Hekurudhave të Maqedonisë Shkup, në afërsi të Bllokut 1, ka marrë plagë nga goditja e energjisë elektrike, pasi është ngjitur në një vagon cisternë, ku është afruar pranë përçuesit elektrik i cili ka qenë me tension të lartë.

MPB informon se djaloshi është ngjitur në vagon cisternë sepse ka dashur shoqja e tij ta fotografojë.

Nga ana e të punësurave në Hekurudhat e Maqedonisë është thirrur Nidhma urgjente mjekësore të cilët djalin e kanë transferuar në Qendrën e urgjencës – Shkup ku janë konstatuar lëndime të rënda trupore (djegje të shkallës së dytë) dhe është mbajtur në trajtim të mëtejmë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *