Home / Lajme / Botë / Një djalosh humbi jetën në përleshjet midis protestuesve dhe armatës në Karakas

Një djalosh humbi jetën në përleshjet midis protestuesve dhe armatës në Karakas

Një djalosh njëzetëvjeçar e humbi jetën prej plagëve nga të shtënat gjatë përleshjes midis protestuesve dhe armatës në periferi të kryeqytetit venezuelas Karakas.

Protestuesit kanë vendosur barrikada në periferinë Montanja Alta, ku menjëherë janë dërguar ushtarë që t’i mënjanojnë.

Një përfaqësues i policisë deklaroi se djaloshi Hairo Ortis është plagosur prej plumbit në kraharor dhe u është nënshtruar plagëve.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *