Home / Lajme / Botë / Një person e ka humbur jetën në një shpërthim në fabrikën për municion në Misuri
ADVANCE FOR WEEKEND EDITIONS OF AUG 26-27 -- Workers at the Lake City Ammunition Plant, in Independence, Mo., check the quality of 7.62 millimeter bullets with a gauge hooked to a computer system in this undated photo. The plant is one of 12 small-caliber munitions plants built during World War II and the only one still operating (AP Photo/Courtesy of Lake City via The Examiner).

Një person e ka humbur jetën në një shpërthim në fabrikën për municion në Misuri

Të paktën një person e ka humbur jetën, ndërsa tre janë plagosur gjatë shpërthimit në fabrikën për municion në shtetin amerikan Misuri.

Komanda e ushtrisë amerikane kumtoi se shpërthimi ka ndodhur  dje në qytetin Independes në fabrikën ushtarake Lejk Siti.

Zëdhënësja e komandës deklaroi se tani për tani nuk ka informacione tjera për incidentin.

Në këtë fabrikë prodhohet municion me kalibër të vogël, ndërsa në kuadër të saj është e dhe poligoni për testim të NATO-s.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *