Home / Lajme / Kronika e zezë / Një pjesëtar i OSBE-së e ka humbur jetën nga mina në pjesën lindore të Ukrainës

Një pjesëtar i OSBE-së e ka humbur jetën nga mina në pjesën lindore të Ukrainës

 OSBE-ja kumtoi se sot një pjesëtar i saj e ka humbur jetën pasi një automjet patrullues, ku ka qenë, ka kaluar mbi një minë në pjesën lindore të Ukrainës, që është nën kontroll të forcave proruse.

Ministri austriak i Punëve të Jashtme dhe kryesues i OSBE-së, Sebastian Kurc në profilin e tij në Tuiter shkruajti se ky është “lajm tragjik” për Ukrainën.

OSBE-ja bëri me dije se me këtë rast është lënduar edhe një person tjetër.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *