Home / Kryesoret / Një tërmet i ri sonte e dridhi Shkupin (FOTO)

Një tërmet i ri sonte e dridhi Shkupin (FOTO)

Sonte përsëri është dridhur Shkupi nga një tërmet i ri.

Tërmeti ka ndodhur në orën 21:12 dhe ka qenë me intensitetit të dobët, njofton TetovaSot.

Këto informacione janë publikuar edhe në faqen zyrtare të tërmetëve “Last earthquaqes”.

Sipas faqes zyrtare të tërmeteve, epiqendra e tërmetit ka qenë 8 km nga kryeqyteti, pranë Jurumleri.

Tërmet ishte me magnitudë 2.7 gradë të shkallës Rihter.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *