Home / Lajme / Rajon / Njëzet e nëntë punëtorë janë lënduar në incidentin në një fabrikë në Turqi

Njëzet e nëntë punëtorë janë lënduar në incidentin në një fabrikë në Turqi

 Njëzet e nëntë punëtorë janë lënduar sot në incidentin në një fabrikë të tekstilit në qytetin Çerkezi, në qarkun Tekirdag, në Turqinë Veriperëndimore.

Sipas informacioneve të televizionit Si-En-En Turk në fabrikë ka shpërthyer eksploziv.

Televizioni NTV, ndërkaq, publikoi se në fabrikë ka ardhur deri te derdhja e substancave kimike toksike, pas të cilët 29 punëtorët janë hospitalizuar.

Në rajon janë dërguar ekipet zjarrfikëse, policia dhe automjete të ndihmës së shpejtë.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *