Home / Kryesoret / Nuhiu: Policia reagoi me vonesë, shpejtë do ta marrim situatën në kontroll

Nuhiu: Policia reagoi me vonesë, shpejtë do ta marrim situatën në kontroll

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Agim Nuhiu, ka dhënë një njoftim të shkurtër  në lidhje me gjendjen në Kuvendin e Maqedonis.

Ai ka bërë të ditur se është duke u tentuar që të gjithë deputetët të grumbullohen në një sallë të vetme nga ku do të tentohet që të nxirren jashtë Kuvendit.

”Dua të saktësoj për opinionin tuaj se ne kemi themeluar një shtab. Kam emëruar person përgjegjës dhe se vlerësimet e mia të para janë që policia nuk ka qenë në detyrë në mënyrë efikase për ta zbatuar planin që e bëmë më parë. Policia është futur brenda dhe ka krijuar mundësi që deputetët t’i grumbullojë në një vend nga ku do të tentohet që të nxirren jashtë. Tani për tani situata po qetësohet, kemi deputetë, gazetarë dhe policë të lënduar, por nuk mund të flas me shifra.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *