Home / Kuriozitete / Nuk do ta besoni çfarë kanë gjetur këta 2 persona në sallatën e tyre! [Foto]

Nuk do ta besoni çfarë kanë gjetur këta 2 persona në sallatën e tyre! [Foto]

Autoritetet paralajmërojnë popullin!

Një lakuriq nate i ngordhur është gjetur brenda një sallate të paketuar, e cila shitej në një nga supermarketet e Florida-s.

Dy persona e kanë gjetur atë ditën e shtunë pasi e kanë konsumuar sallatën.

Kjo situatë ka nxitur autoritetet përgjegjëse të fillojnë hetimin dhe kontrollin e detajuar të produkteve, duke e quajtur këtë si diçka shumë serioze dhe të rrezikshme për sigurinë e njerëzve.

Ata kanë paralajmëruar popullin amerikan të mos konsumojë në asnjë mënyrë ushqime të ambalazhuara.

Pas analizave që i janë kryer lakuriqit të natës nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, ka rezultuar se ai nuk ishte i infektuar.

Lexo po ashtu:  Shkrep këtë fotografi, më pas përdhunon dhe vret vajzën 3 vjeç

Po ashtu, edhe personat të cilët e kanë konsumuar ushqimin u janë nënshtruar trajtimeve mjekësore, për të përjashtuar mundësinë e ndonjë problemi të mëtejshëm.

Sipas CNN, autoritetet përkatëse kanë deklaruar se të gjithë personat që kanë konsumuar sallatën e blerë në të njëjtin vend, nëse nuk kanë parë diçka të çuditshme në të, nuk kanë pse të alarmohen; edhe pse në mënyrë urgjente ata urdhëruan të mos konsumohen ushqime të tilla.

A

Gjithashtu lexo

Shqiptari shpik vaksinën kundër kancerit, përlotet nga gëzimi

Profesor Shuajp Kraja është shpikësi i parë shqiptar që gëzon të drejtën mbi patentën evropiane …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *