Home / Kryesoret / Nuk ka dorëheqje: Vazhdojnë protestat për ”Maqedoni të përbashkët” në ora 17 para qeverisë

Nuk ka dorëheqje: Vazhdojnë protestat për ”Maqedoni të përbashkët” në ora 17 para qeverisë

Lëvizja qytetare “Për Maqedoni përbashkët” sot në ora 17 do të vazhdoj protestat. Qytetarët do të ecin në rrugën e paracaktuar nga Qeveria deri në Parlament.

Siç thonë organizatorët, njerëzit nuk do të lejojë një Maqedoni binacionale dhe dygjuhësore, por multietnike dhe të përbashkët. duke dërguar dhe mesazhe për Donald Tusk që është një nga njerëzit që vendosin të ardhmen e vendit, jo politikanët.

Në takimin e sotëm do të përshëndet qëndrimin e përsëritur të presidentit Gjorgje Ivanov që mos të e ndryshoj qëndrimin e tij në lidhje me dhënien e mandatit për të formuar një qeveri dhe jo të bie nën presionin e faktorëve të jashtëm.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *