Home / Kryesoret / Nuk lejohen as deputetët Shqiptar dhe as ata Maqedonas të dalin nga kuvendi i maqedonisë nga huliganët

Nuk lejohen as deputetët Shqiptar dhe as ata Maqedonas të dalin nga kuvendi i maqedonisë nga huliganët

Deputetët Shqiptar dhe ata Maqedonas nuk lejohen të dalin nga kuvendi i Maqedonisë nga huliganët maqedonas, sipas informacioneve të para disa qytetarë janë lënduar dhe disa deputet janë sulmuar fizikish nga huliganët.

Para disa çastesh u rrah kryetari i Lsdm-së Zoran Zaev pastaj gazetarja Biljana Sekullovska, qytetarët kanë marrë vendim që mos të del askush nga parlamenti i maqedonisë dhe askush të mos hyjë brenda.

Huliganët hynë edhe në zyrat e deputetëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *