Home / Showbiz / Nuk u vetëvra! Zbulohet pse e vranë modelen me sytë më të bukur në botë

Nuk u vetëvra! Zbulohet pse e vranë modelen me sytë më të bukur në botë

Më shumë se një javë më parë transmetuam lajmin se 21-vjeçarja Raudha Athif, e konsideruar edhe si modelja me sytë më të bukur në botë, kishte vrarë veten në Bangladesh.

Në fakt, pas hetimeve të ndryshme dhe detajeve që ka nxjerrë familja e viktimës, rezulton se nuk ka qënë vetëvrasje, por një vrasje!

Familja e saj zbulon se Raudah i kishe rrëfyer ditë para se të gjendej e varur në konvikt, se dikush ishte përpjekur ta helmonte duke i hedhur barëra në pije. “Stili i saj i veshjes është i ndaluar dhe konsiderohet si i ‘pamoralshëm’ dhe ‘joislamik’ edhe pse në kolegje ajo respektonte veshjen dhe e mbulonte fytyrën.

Raudha refuzoi të vishte mbulesën islame gjatë gjithë kohës si dhe u kritikua për veshjen e xhinseve dhe i është përsëritur shpesh se ato nuk mund t’i vishte në kolegjin musliman. Ka qënë një vrasje,” thotë vëllai i saj Rayyan Athif.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *