Home / Kryesoret / OBRM-PDUKM: Dhuna politike e LSDM-së, rezultoi me dhunë fizike

OBRM-PDUKM: Dhuna politike e LSDM-së, rezultoi me dhunë fizike

“Realizimi i Deklaratës së Tiranës nuk i sjell të mira askujt, ndërsa shkelja e Kushtetutës, ligjeve dhe Rregullores është shkelje direkte mbi shtetin”, theksojnë nga OBRM-PDUKM-ja në komunikatën e sotme për media.

“Dhuna politike që ka zbatuar LSDM-ja mund të rezultojë vetëm e dhunë fizike. Tentimi joligjor, strukturat kriminale të LSDM-së të vetëvotojnë Talat Xhaferin si kryetar Kuvendi, ishte provokim direkt i popullit maqedonas. Skenare të tilla të LSDM-së të formojë parainstitucione është në dëm direkt të Maqedonisë dhe qytetarëve të shtetit. Kjo është vetëm në të mirë të atyre forcave që nuk ia duan të mirën Maqedonisë”, shkruajnë nga OBRM-PDUKM.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *