Home / Lajme / Maqedoni / OBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje të reja

OBRM-PDUKM: LSDM-ja kriminele nuk lejon zgjedhje të reja

Duke e konsideruar LSDM-në si kriminele, OBRM-PDUKM-ja vlerëson se do të kishte filluar tashmë fushata parazgjedhore për zgjedhje parlamentare të reja, bashkë me ato lokale,

E gjithë kjo, sipas OBRM-PDUKM-së, do të arrihej nëse LSDM-ja do të sjellte vendim demokratik për zgjedhje të reja, në vend të, siç thonë, politikave antikombëtare dhe antishtetërore.

OBRM-ja e akuzon Zoran Zaevin e LSDM-së se ka heshtur para mohimit të siç thonë, identitetit maqedonas.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *