Home / Lajme / Maqedoni / OBRM-PDUKM: Manifesti për Maqedoninë do të sjell dalje nga kriza

OBRM-PDUKM: Manifesti për Maqedoninë do të sjell dalje nga kriza

Të bindur në interesin kombëtar, integrimin e shoqërisë, sundimin e ligjit dhe ekonomisë së tregut për standard më të mirë të qytetarëve, nga OBRM-PDUKM thonë se Manifesti është e vetmja mënyrë për të dalur nga kriza,

Nga kjo parti thonë se ky dokument do ta dërgojë Maqedoninë në vizionin si shteti i vetëm i qytetarëve, shtet në të cili jetojnë shqiptarë, turq, vlleh, serb, rom, boshnjak dhe etni tjera.

Siç thonë nga partia, misioni i vetëm i Manifestit është të sigurojë ardhmëri për qytetarët e Maqedonisë në shtet demokratik, unitar, stabil, të drejtë, të përparuar dhe i orientuar drejt tregut.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *