Home / Lajme / Maqedoni / OKB: Dhuna është e papranueshme

OKB: Dhuna është e papranueshme

Pas dhunës së mbrëmshme në Kuvendin e Maqedonisë sot kanë vazhduar reagimet e të gjithë institucioneve dhe faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm, 

Këtë herë kanë reaguar Organizata e Kombeve të Bashkuara që kanë thënë ”Dhuna ndaj institucioneve demokratike dhe ndaj të zgjedhurve të popullit është e pa pranueshme. Ju bëjmë thirrje institucioneve hetimore që të jenë vigjilent dhe të dënojnë ata që rrezikuan jetën e qytetarëve të Maqedonisë.” thuhet në deklaratën e zëdhënësit të OKB-së, Stéphane Dujarric.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *