Home / Lajme / Botë / Opozita kryesore në Turqi mund të kërkojë rinumërimin e deri në 60 për qind të votave

Opozita kryesore në Turqi mund të kërkojë rinumërimin e deri në 60 për qind të votave

Derisa po vjen fundi i numërimit të votave të referendumit për ndryshimet kushtetuese në Turqi, partia kryesore opozitare ka dhënë sinjale se do t’i kontestojnë rezultatet e këtij referendumi.

Siç shkruajnë mediat e huaja, partia kryesore opozitare e Turqisë, CHP, kanë njoftuar se do të kontestojnë vlefshmërinë e 60 për qind të votave, pas njoftimeve të pakonfirmuara të numrit të madh të votave pa pulla zyrtare.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *