Home / Lajme / Maqedoni / OQM: Në Maqedoni ka krizë ndëretnike dhe brendaetnike

OQM: Në Maqedoni ka krizë ndëretnike dhe brendaetnike

Opcioni Qytetar për Maqedoninë (OQM) vlerëson se vnedi gjendet në krizën më të madhe politike dhe të sigurisë, që pas pavarësimit, që sipas tyre, nuk është vetëm ndëretnike, por edhe brendaetnike dhe se mbrëmë janë kryer më shumë veprime kundërshtetërore nga parti politike, deputetë dhe qytetarë,

Sipas OQM-së, veprimet e disa deputetëve në Kuvend dhe, siç thonë, vullneti i një pjese qytetarësh, nuk sjellin paqe dhe siguri, por konflikt. Kjo parti thotë se nuk është kundër Talat Xhaferit të hetë Kryetar i Kuvendit, por është kundër zgjedhjes në mënyrë, sipas tyre, të kundërt me Rregulloren e Kuvendit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *