Home / Lajme / Pakujdesia që kushton me jetë (VIDEO)

Pakujdesia që kushton me jetë (VIDEO)

Siguria në trafikun rrugor vazhdon të mbetet sfidë për Kosovën. Nën moton “Më kujto, më kujdes”, Qendra për Zhvillim Multi-kulturor “Impact”, ka përkujtuar viktimat në komunikacion. Vetëm në peroudhën janar – mars 2017 janë evidentuar 3. 811 aksidente në komunikacion, me 21 persona të vdekur dhe 2.409 të lënduar.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *