Home / Lajme / Botë / Pamje nga shpërthimi në Turqi (Foto)

Pamje nga shpërthimi në Turqi (Foto)

Një shpërthim ka ndodhur të martën në qytetin kurd të Turqisë, Diyarbakir. Thuhet se disa persona janë plagosur

Shkaktari i sulmit ende nuk dihet, mirëpo, ky ndodhi disa ditë para referendumit për rritjen e pushtetit të presidentit turk Erdogan.

Këto janë pamjet e publikuara nga Reuters:

Gjithashtu lexo

Për shkak të një gabimi njerëzor pa energji elektrike kanë mbetur pothuajse shtatë milionë amvisëri në Tajvan

Gabimi njerëzor ka lënë pa energji elektrike kompani dhe ndërtesa banesore, duke i lënë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *