Home / Kryesoret / Pamje trishtuese se si goditet Zoran Zaev dhe Ziadin Sela (VIDEO+16)

Pamje trishtuese se si goditet Zoran Zaev dhe Ziadin Sela (VIDEO+16)

Kanë dalur pamje të papublikuara deri më tani, të sulmit ndaj liderit të LSDM’së, Zoran Zaev.

Aty shihen momente të sulmit ndaj tij, ku ai përgjaket. Gjithashtu përpjekjet e truprojave të tij për ta mbrojtur. Më pas intervenimi i policisë me gaz lotsjellës, dhe tërheqja fillimisht në një zyrë ku i jepet ndihma e parë, e më pas edhe largimi nga objekti i Kuvendit, shkruan Televizioni Koha.

Zaev i cili ka nënshkruar koalicion qeverisës me partitë shqiptare, u sulmua mbrëmë nga përkrahësit e Nikolla Gruevskit, pas zgjedhjes së Talat Xhaferit kryetar të Parlamentit të Maqedonisë.

Ndërsa më së shumti pësoi deputeti shqiptar Ziadin Sela, të cilit iu rrezikua edhe jeta. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *