Home / Lajme / Botë / Parandalohet sulmi i dyte me bomba në Rusi

Parandalohet sulmi i dyte me bomba në Rusi

Një sulm i dytë është parandaluar në qytetin rus të Shën Petersburg kur autoritetet e sigurisë kanë identifikuar një pajisje shpërthyese e cila ishte e gatshme të eksplodonte, raporton agjencia ruse e lajmeve Sputnik.

Ekipet e dominimit kanë çmontuar bombën e dytë pas asaj të parës e cila shpërtheu duke lënë të vdekur 10 persona dhe duke plagosur 40 të tjerë.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *