Home / Kryesoret / Pas 5 operacioneve brenda 28 orëve, kirurgun e zë gjumi në dysheme (FOTO)

Pas 5 operacioneve brenda 28 orëve, kirurgun e zë gjumi në dysheme (FOTO)

Duke qenë një mjek nuk është vetëm një punë e vështirë, por edhe shumë rraskapitëse.

Kirurgu Luo Heng, ka kryer 5 operacione brenda 28 orëve.

Ai gjatë natës i bëri dy kirurgji emergjente dhe pastaj edhe tri të tjera të nesërmen në mëngjes. Pas ndërrimit të tij jashtëzakonisht të gjatë, Heng u kap duke fjetur në dyshemenë e spitalit dhe dukej i qetë si kurrë më parë.

Fotografitë ishin postuar në një faqe interneti, ku shumë njerëz e lavdëruan atë për përkushtimin e tij  në punë.

Kjo nuk është hera e parë që ne shohim fotografi të mjekësve duke fjetur në punë, por ne duhet të themi se pas 28 orësh punë, kirurgu Heng sigurisht se e meritoi një sy gjumë të mirë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *