Home / Lajme / Maqedoni / Për tri javë, më 15 maj, kryetarët e komunave dhe këshilltarët do t’i humbin

Për tri javë, më 15 maj, kryetarët e komunave dhe këshilltarët do t’i humbin

Për tri javë, më 15 maj, kryetarët e komunave dhe këshilltarët do t’i humbin plotësisht përgjegjësitë e tyre, tha në pres konferencë kryetari i Komisionit për vetëqeverisje lokale në LSDM Dejan Pavleski.

“Duhet të marrë fund sjellja e papërgjegjshme e Nikolla Gruevskit dhe udhëheqësisë së VMRDO-DPMNE-së. Të atyre njerëzve të papërgjegjshëm të cilët përmes kërcënimeve dhe dhunës po e bllokojnë tërë sistemin shtetëror, i cili për tre javëve do të reflektojë mbi ekzistencën e qytetarëve dhe kaos në shtet”- deklaroi Pavleski.

Sipas tij, me bllokimin në Kuvend, deputetët e VMRO-DPMNE-së, po e bllokojnë edhe zgjedhjen e kryetarit të ri të parlamentit, i cili është i vetmi që mund të sjell vendim për zgjedhjet lokale.

Dejan Pavleski, LSDM

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *