Home / Shëndeti / Përfitimet e mrekullueshme të jogurtit

Përfitimet e mrekullueshme të jogurtit

Jogurti është provuar shkencërisht se rrit rezistencën e trupit ndaj sëmundjeve.
Dy gota jogurt çdo ditë konsiderohet të rrit imunitetin. Mund të konsumohet nga të gjithë.

Ndihmon në humbje të peshës.
Nëse jeni të irrituar me trashësinë, atëherë duhet të hani jogurt sa më shumë.

Ndalon infeksionin vaginal.
Infeksionet vaginale janë duke u bërë çdo herë më të shpeshta nga ushqimi që hamë. Femrat duhet të hanë rregullisht jogurt që të lirohen nga ky problem.

4. Acidi laktik i jogurtit maksimizon absorbimin e kalciumit.
5. Është i pasur me potasium, kalcium, proteina dhe vitamina B.
6. Parandalon gastritin dhe ulcerën e barkut.
7. Përdorimi i jogurtit në fytyrë ndihmon të keni pamje më të mirë.
8. Parandalon osteoporosis.
9. Parandalon sëmundjet e zemrës.
10. Ka bakteria të mira ‘probiotike’.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *