Home / Lajme / Botë / “Përgjaken” Pashkët në Itali, 30 vjeçari shqiptar humb jetën në aksident

“Përgjaken” Pashkët në Itali, 30 vjeçari shqiptar humb jetën në aksident

Një 30-vjeçar shqiptar ka humbur jetën mbrëmjen e Pashkës pas një aksidenti rrugor.

Bëhet fjalë për Dorian Alikollari që jeton me familjen në Udine. Shqiptari u aksidentua në rrugën që të çon për në Pradamano. Aksidenti i të riut është njoftuar nga disa shoferë rreth orës 22:50 të cilët kanë parë një automjet që është përplasur me një pemë.

Në vendngjarje mbërritën menjëherë policia dhe ambulanca por ekipet e shpëtimit nuk mund të bënin asgjë për shqiptarin. Shqiptari po udhëtonte me një automjet të tipit “Wolksvagen golf” në momentin që është përplasur për vdekje.

Gjithashtu lexo

Dramë në Holandë: Pengmarrje brenda ndërtesës së një radiostacioni, policia bllokon zonën (Foto/Video)

Mediat botërore raportojnë se në këto momente, është duke ndodhur një pengmarrje në qytetin holandez …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *