Home / Lajme / Botë / Përmbytje të mëdha, të paktën 25 të vdekur

Përmbytje të mëdha, të paktën 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë vdekur nga vërshimet sot në Iran, ndërkaq shumë të tjerë janë zhdukur.

Mediet shtetërore kanë transmetuar njerëz duke u përmbytur, e vetura të shumta tek i merrte uji, shkruan BBC, përcjell Koha.net.

Zonat Ajab Shir dhe Azar Shahr në lindje të Azerbajxhanit janë ato që janë prekur më së shumti nga kjo përmbytje.

Ndihma e parë është duke iu dhënë por megjithatë ekziston frika të ketë përsëri vërshime.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *