Home / Lajme / Kronika e zezë / Përplasen dy makina në Reçicë të Tetovës, lëndohen tre persona

Përplasen dy makina në Reçicë të Tetovës, lëndohen tre persona

Dje, rreth orës 15 në rrugën “Ljubotenska” në Reçicë të Vogël të Tetovës, ka ndodhur aksident trafiku ku janë të përfshirë dy automjete të pasagjerëve, “Ford Mondeo” me targa të Tetovës, i drejtuar nga 45-vjeçari B.Z nga Reçica e Vogël dhe “Polo” me targa të Tetovës, i drejtuar nga 21-vjeçari B.A nga Tetova, njofton SPB-Tetovë, transmeton TetovaSot.

Në këtë aksident apo përplasje të dy shoferët dhe dhe një bashkudhëtarë në automjetin “Mondeo” M.Z (34) kanë fituar të lëndimeve lehta dhe janë transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës dhe pas ndihmës mjekësore, janë liruar nga spitali.

Në vendin e ngjarjes është bërë inspektimi i plotë për të përcaktuar shkakun e aksidentit, dëmin total dhe çdo gjë tjetër.

Gjithashtu lexo

Shqyrtohet mundësia për punën në dy turne të kopshteve

Qeveria e Maqedonisë është duke e shqyrtuar mundësinë për të vendosur orar në dy turne …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *