Home / Lajme / Rajon / Pikasen duke transportuar kanabis, identifikohen poseduesit, në kërkim babë e bir

Pikasen duke transportuar kanabis, identifikohen poseduesit, në kërkim babë e bir

Dy shtetas janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës pasi janë pikasur duke transportuar 36 kilogram lëndë narkotike kanabis sativa. Policia njofton se shtetasit, babë e birë po transportonin 6 thasë me kanabis me peshë totale rreth 36 kilogram në Shëngjergj të Tiranës, ndërsa sapo kanë pikasur praninë e policisë kanë braktisur drogën dhe janë fshehur në pyll.
Ndërkohë, policia bën me dije se në kërkim janë shpallur shtetasit Alban dhe Lulzim Hoxha, ndërsa vijon hetimet për persona të tjerë të përfshirë në prodhim dhe trafikim droge.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *