Home / Kuriozitete / Piu verë të kuqe tërë jetën, plaku jetoi deri në moshën 107-vjeçare

Piu verë të kuqe tërë jetën, plaku jetoi deri në moshën 107-vjeçare

Duket se të pish verë të kuqe, jo vetëm për festa por edhe thjeshtë për qejf, është mirë për shëndetin.

Ky burrë me emrin Antonio Docampo Garcia ka konsumuar rreth katër shishe verë të kuqe në javë dhe jetoi deri në moshën 107-vjeçare, bëhet e ditur sipas djalit të tij Manuel Docampo Lopez.

Manuel foli për mediat lokale spanjolle rreth jetës së gjatë të babait të tij, dhe zbuloi se ai pinte rreth katër shishe verë në javë,

Ai tha: “Babai pinte vetëm verë. Ai pinte shumë rrallë ujë”. Babai i Manuel jetonte në një qytet spanjoll të quajtur Ribadavia, dhe pinte verë shumë sidomos gjatë ngrënies së drekës dhe darkës.

Kështu, siç duket, vera e kuqe është receta magjike për të jetuar më gjatë.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *