Home / Lajme / Maqedoni / Pjesëtarë të njësiteve speciale, kryeshefa policie dhe të ushtrisë dhe truproje të funksionarëve ishin pjesë e linçimit të deputetëve

Pjesëtarë të njësiteve speciale, kryeshefa policie dhe të ushtrisë dhe truproje të funksionarëve ishin pjesë e linçimit të deputetëve

Në sulmin brutal ndaj deputetëve të enjten në Kuvend dyshohet se janë përfshirë edhe pjesëtarë të njësisë speciale, ARM, kryeshefa policie dhe trupëroje të funksionarëve, shkruan portali Libertas nga burime të MPB.

Gjithë kjo do të dokumentohet përmes pamjeve që janë të siguruara, por MPB deri tani është vënë në heshtje.

Truproje të ish-ministres së brendshme Jankullovska bashkë me huliganë të tjerë shihen duke shtyer dhe duke u kacafytur me njësitet e ndërhyrjes së shpejt.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *