Home / Kryesoret / Policia blindon Kuvendin e Maqedonisë

Policia blindon Kuvendin e Maqedonisë

Policia ka blinduar Kuvendin e Maqedonisë, ndërsa situata paraqitet të jetë e qetë.

Sipas njoftimeve, një numër i madh i forcave policore gjatë ditës do të jenë të vendosur para Kuvendit të Maqedonisë dhe se autobusë me anëtarë të MPB-së vijnë nga të gjithë qytetet e vendit.

Mbrëmë gjatë protestës së dhunshme, policia ka intervenuar me vonesë dhe kanë lejuar me lehtësi që protestuesit të futen në hapësirat e Kuvendit dhe të pastrojnë “llogaritë” me deputetët e Kuvendit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *