Home / Lajme / Botë / Policia britanike plagosi një person gjatë një operacioni antiterrorist
South Wales Police said seven men and three women had been arrested on suspicion of conspiracy to defraud

Policia britanike plagosi një person gjatë një operacioni antiterrorist

 Policia britanike njoftoi se gjatë një aksioni antiterrorist të realizuar në Londër dhe Kent ka plagosur një grua dhe ka arrestuar katër persona.

Të arrestuarit janë të dyshuar për terrorizëm.

Policia theksoi se rasti nuk është i lidhur me arrestimin e mashkullit i cili mbante thika, në afërsi të zyrës së kryeministres britanike Tereza Mej.

Gruaja e plagosur është në gjendje të rëndë, por stabile.

Ajo nuk ka qenë e arrestuar paraprakisht dhe tani është nën mbikëqyrje policore në spitalin ku është vendosur.

Policia britanike shpjegoi se gruaja dhe katër të tjerët kanë qenë të ndjekur nga ana e nëpunësve për luftë kundër terrorizmit gjatë hetimit vijues

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *