Home / Lajme / Botë / Policia gjen një pajisje të dyshimtë në kamionin që u përplas në Stockholm

Policia gjen një pajisje të dyshimtë në kamionin që u përplas në Stockholm

Policia suedeze ka konfirmuar që kanë gjetur një mjet të dyshimtë brenda kamionit i cili u përplas në një shitore në Stockholm ditën e premte, shkruan BBC.

Pajisja teknike është gjetur në sediljen e ngasësit të kamionit, dhe në këtë faze të hetimeve ende nuk dihet se çfarë është, vetëm se nuk e kishte vendin aty.

Komisionari i Policisë, Dan Eliasson ka thënë që i dyshuari nën arrest është 39 vjeçar nga Uzbekistani, dhe se është emër i njohur për forcat e policisë.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *