Home / Lajme / Rajon / Policia gjen thasë me hashash, të përshtatur si çanta shpine në kufi me Malin e Zi (FOTO)

Policia gjen thasë me hashash, të përshtatur si çanta shpine në kufi me Malin e Zi (FOTO)

Këto thasë me hashash janë gjetur në pyll, në kufi me Malin e Zi, në vendin e quajtur Bukoviç, mbi  fshatin Brigjë, në Malësi e Madhe. Në orët e para të mëngjesit, policia dalloi përmes kamerave termike disa persona që po lëviznin  në drejtim të Malit të Zi. Kur panë se po i ndiqte policia, trafikantët hodhën thasët me hashash në pyll dhe u larguan. Thasët janë përshtatur si çanta shpine. Dy rripa janë qepur në secilin thes që ngarkohet nga banorët e zonës për t’u shitur në Malin e Zi.

Secili prej tyre mbante në shpinë nga 24 kilogram hashash.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *