Home / Lajme / Botë / Policia ia merr gomarin pronarit, sepse e torturonte shumë (Foto)

Policia ia merr gomarin pronarit, sepse e torturonte shumë (Foto)

Në një qytezë në afërsi të Valencias në Spanjë, mbrojtësit e rendit ia kanë konfiskuar pronarit një gomar, që ishte munduar së tepërmi.

Pasi fotografia ku shihet kafsha e shtrirë nga lodhja u publikua në internet, është zbuluar se kujt i përket gomari dhe është intervenuar për ta shpëtuar.

 

Së bashku me të është gjetur edhe një qen, që ishte shumë i dobët, sepse nuk i ishte dhënë për të ngrënë.
“Herën tjetër kur bëni xhiro me gomarë derisa jeni në pushime, mendoni se sa shumë lodhen dhe trajtohen keq”, kanë shkruar organizatat për mbrojtjen e kafshëve.

 

Gjithashtu lexo

Bajram Rexhepi një burrështetas i guximshëm – (FOTO & VIDEO)

Homazhe për nder të të ndjerit Bajram Rexhepi janë zhvilluar në hollin e Kuvendit të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *