Home / Kryesoret / Policia ka përdor gaz lotsjellës brenda kuvendit të Maqedonisë

Policia ka përdor gaz lotsjellës brenda kuvendit të Maqedonisë

Nga ndërtesa e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë gazetari i Anadolu Agency (AA) i cili ngelet i ngujuar, ka njoftuar se forcat e sigurisë kanë përdorur gaz lotsjellës duke arritur të largojnë numrin më të madh të protestuesve, ndërkohë që ngelet që ata të hyjnë në dhomën ku gjendet lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *