Home / Kryesoret / Policia nis evakuimin e deputetëve dhe gazetarëve të ngujuar

Policia nis evakuimin e deputetëve dhe gazetarëve të ngujuar

Policia e njesisë speciale të MPB-së, ka nisur edhe evakuimin e deputetëve dhe gazetarëve të ngujuar në Parlamentin e Maqedonisë.

Deputetët dhe gazetarët u bllokuan në Parlament, pas shpërthimit të dhunës dhe pas hyrjes brutale të huliganëve dhe protestueve maqedonas.

Deri tani si shifra jozyrtare për numrin e të plagosurve shkon deri mbi në 30 persona.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *