Home / Lajme / Poposki në takim ministror të BE-së dhe vendeve-kandidate në Maltë

Poposki në takim ministror të BE-së dhe vendeve-kandidate në Maltë

 Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme Nikolla Poposki në ftesë të përfaqësues së lartë të BE-së për punë të jashtme dhe siguri Federika Mogerini dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Maltës Xhorxh V. Vela, në cilësi të vendit kryesues me Këshillin e BE-së, sot në Valeta, do të marrë pjesë në takimin joformal të ministrave të punëve të jashtme të vendeve-anëtare të BE-së dhe vendeve-kandidate për anëtarësim në BE: Maqedonia, Shqipëria, Mali i Zi, Serbia dhe Turqia.

Siç kumtoi MPJ-ja, në margjinat e takimit, është paraparë që ministri Poposki të ketë takime bilaterale.

Gjithashtu lexo

VMRO nis fushatë, Maqedonia do të ketë probleme me marrëveshjen me Bullgarinë

Komiteti Qendror i partisë opozitare maqedonase VMRO-DPMNE ka thënë se takimin e fundit është diskutuar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *