Home / Lajme / Botë / Presidenti Erdogan takohet me babain sirian që tronditi botën në sulmin kimik (FOTO)

Presidenti Erdogan takohet me babain sirian që tronditi botën në sulmin kimik (FOTO)

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot është takuar dhe i ka shprehur ngushëllime babait sirian i cili tronditi botën me dy fëmijët e tij binjak të vrarë në sulmin kimik në qytetin Khan Sheikhoun në Idlib.

Presidenti Erdogan i ka shprehur ngushëllime të thella për humbjen e madhe që ka përjetuar ai nga sulmi kimik i regjimit Bashar Al Assad, ku mbeten të vdekur së paku 86 civilë përfshirë 11 fëmijë.

Babai Abdel Hameed Alyousef, me dy fëmijët e tij binjak të vdekura që i mbante me dhimbje të madhe në krahë, sot është befasuar nga Erdogani.

Ai i ka thënë Erdoganit se “Shpresa e vetme për sirianët jeni ju”.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *