Home / Lajme / Botë / Presidenti filipinas –terroristëve: Më jepni kripë dhe uthull dhe do t’i ha të gjallë

Presidenti filipinas –terroristëve: Më jepni kripë dhe uthull dhe do t’i ha të gjallë

Presidenti filipinas, i njohur si ‘Ndëshkuesi’ ka paralajmëruar se mund të jetë 50 herë më brutal se militantët islamikë, duke thënë se ‘mund t’i hajë të gjallë’.

Rodrigo Duterte ka kërcënuar vazhdimisht me vdekje të përdoruesit e drogës, por e ka çuar retoriken tronditëse në një tjetër nivel kur ka treguar gjatë një fjalimi për hapjen e një turneu sportesh sre çfarë mund të bëjë me terroristët,  raporton “The Independent”.

“Nëse dëshironi që të jem kafshë, në rregull,  jam mësuar edhe me ketë. Mund t’ju ha të gjallë se mund të jem 50 herë më i keq se ju,” ka thënë ai duke iu referuar terroristëve,

“Më jepni krip dhe uthull dhe do t’i ha të gjallë”, tha ai në këtë retorikë tronditëse.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *