Home / Lajme / Rajon / Presidenti Thaçi e quan akt qyqar dhe kriminal sulmin në Rusi

Presidenti Thaçi e quan akt qyqar dhe kriminal sulmin në Rusi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime ndaj qeverisë ruse për viktimat e sulmit të sotshëm i cili ndodhi në Shën Petersburg.

“Sulmi në metronë e Shën Petersburgut është akt qyqar dhe kriminal. Ngushëllime njerëzve dhe Qeverisë së Rusisë”, ka shkruar Thaçi në Twitter.

Sulmi i sotshëm në Rusi la të vrarë dhjetëra persona ndërsa plagosi 50 të tjerë.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *