Home / Lajme / Maqedoni / Prezantim i investigimit për politika rinore në Maedoni

Prezantim i investigimit për politika rinore në Maedoni

Instituti për Politikë Evropiane Shkup (EPI) sot do t’i përfaqësojë rezultatet e investigimit nga projekti “Ndërtimi i brezit të ardhshëm të liderëve  të rinj”.

Investigimi  iu kushtua sfidave për politikat e të rinjve në Republikën e Maqedonisë me fokus në aktivizim rinor, largimin e intelektualëve të rinj, politikat e shtetit për çrrënjosjen e papunësisë së të rinjve dhe  realizimin e praktikës studentore.

Investigimi është përpunuar nga Instituti për Politikë Evropiane – Shkup dhe Forumi Rinor Arsimor – FRA, financiarisht i mbështetur nga Center for International Private Enterprise

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *