Home / Lajme / Maqedoni / Profesori maqedonas tmerron maqedonasit pro dhunës: Duhej të vriteshin vrasësit në Parlament (FOTO)

Profesori maqedonas tmerron maqedonasit pro dhunës: Duhej të vriteshin vrasësit në Parlament (FOTO)

Profesori universitar, Tito Beliçanec për rastin e dhunshëm që ndodhi në Kuvend, tha se a desht të gjuhet me armë ndaj vrasësve dhe huliganëve maqedonas.

Ai këto komente i ka bërë në rrjetin e tij social, ku ka shpërndarë edhe videon e Zoran Zaevi i cili ishte i ftuar në emisionin Top Tema, ku tha se po është gjuajtur dy herë me pistoletë nga sigurimi i ish ministrit të MPB-së, Oliver Spasovski, njofton TetovaSot. Por sipas Zaevit gjuatja me armë ka qenë për paralajmërim dhe për të frikësuar protestuesit dhe se është gjuajtur në ajër.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *