Home / Kryesoret / Protesta para shtëpisë së vrasësit të qenit në Shkup (Foto)

Protesta para shtëpisë së vrasësit të qenit në Shkup (Foto)

Dhjetëra qytetarë dhe aktivistë të ndryshëm sot janë mbledhur para shtëpsë së Sime Lipski, i cili gjatë ditës së djeshme para kafenesë “Radio Bar” me sëpatë mbyti një qen për arsye banale.

Protestuesit ngjashëm me ditën e djeshme thërrasin: “vrasës” dhe “përbindësh”. Ndërsa shtëpinë e Lipskit në “Debar Mallo” e ruajnë policët.

Lipski mbrëmë u arrestua, por për shkak të aktivistëve ai u lëshua.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *