Home / Kryesoret / PSP-ja kundërshton shpalosjen e informacione rreth të dyshuarve

PSP-ja kundërshton shpalosjen e informacione rreth të dyshuarve

PSP-ja ashpër ka dënuar aktin e publikimit të kërkesave drejtuar deri tek institucionet të cilat janë pjesë e procedurave para-hetimore, dhe që kanë të bëjnë me persona ndaj të cilëve është hapur hetim për keqpërdorime të mundshme financiare. Reagimi i ekipit të Janevës vjen pasi deputeti Antonio Milloshoski publikisht I ka bërë publike kërkesat drejtuar deri tek Regjistri qendror dhe Agjensioni për aviacion civil.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *