Home / Lajme / Kronika e zezë / PTHP po punon për zbardhjen e vrasjes në Matkë të Shkupit

PTHP po punon për zbardhjen e vrasjes në Matkë të Shkupit

Prokurori publik kompetent nga Prokuroria Themelore Publike – Shkup (PTHP) solli vendim për nisjen e hetimeve kundër 19 vjeçarit, i dyshuar për vrasjen e djeshme në Matkë të Shkupit, ku pas një zënkë ndërroi jetë një djalosh i ri.

Nga PTHP gjithashtu theksojnë se prokurori kompetent po punon për të zbardhur tërësisht motivet e vrasjes së djaloshit të ri dhe për këtë arsye trupi i djaloshit, tashmë të ndjerë është dorëzuar për obduksion.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *